? Potřebujete poradit?

Globální daň?

| Autor: Pavel Urubek | Zobrazeno 2632 x

Hlavní finanční zprávou tohoto týdne je odpověď na otázku zda Ben Bernanke a FEd ukončí QE3.

Globální daň?
 
Hlavní finanční zprávou tohoto týdne je odpověď na otázku zda Ben Bernanke a FEd ukončí QE3.
Já osobně si nemyslím, že dojde k ukončení QE3 tak rychle, neboť nebyly splněny všechny aspekty, které by pomohly FEDu k rozhodnutí o jeho ukončení.
Můj předpoklad pro začátek ukončování QE3 je březen příštího roku, ale uvidíme zítra. Aktuálně odkupuje FED vládní dluhopisy USA v objemu 45 miliard USD měsíčně a hypotéční zástavní listy (MBS) za 40 miliard USD měsíčně.
Tato zpráva zajímá většinu světa, ale na pozadí zájmu se připravuje jiná, pro trhy a obyvatele několikanásobně horší věc.      „Zákon o globální dani vytvořený MMF“    
První vlaštovkou v tomto směru byla Francie, která uvalila 75% daň z příjmu nad 1 milion euro. Důsledkem této daně byl odchod mnoha bohatých osob z Francie. Za jeden z mnoha příkladů bych uvedl herce Gerarda Depardieu, kterého přijalo Rusko jako svého občana.
Další loupež byla provedena na Kypru, kdy byly zabaveny peníze klientů bank. Na vklady nad 100tis. eur byla uvalena 100% daň. Je mnoho příkladů, že o tyto peníze přišli občané, kteří si celý život šetřili nebo právě měli smůlu a prodali své nemovitosti. Naopak někteří bohatí lidé měli své informace a dávno předtím vyvedli své peníze mimo Kypr.
Pokud se opravdu připravuje tento zákon, tak bude plošný bez možnosti úniku pro všechny občany. Mohlo by jít o ochranu bohatých a jejich majetku před rozpadem finančního systému založeném na dluhu a Fiat měně.