? Potřebujete poradit?

Zlato

V čem spočívají výhody ukládání peněz do investičního zlata?

Investiční zlato ve formě slitků, cihel nebo mincí se řadí mezi velmi bezpečné formy investic. Zlato je také z dlouhodobého hlediska považováno za jedinečného „uchovatele hodnot  a úspor“.

V době hospodářské recese a v době rizik spojených se zadlužením států nelze nalézt vhodnější prostředek k ukládání volných peněžních prostředků a úspor než jsou drahé kovy, zejména pak investiční zlato.

Zlaté slitky, cihly nebo zlaté mince jsou produkty, jež vždy měly a budou mít, svou hodnotu, nezávislou na hospodářské situaci v dané zemi.

Z těchto důvodů se proto jedná o jednu  z nejbezpečnějších  forem investování a ukládání úspor. Na rozdíl od zlatých šperků a jiných cenností je investiční zlato ze zákona osvobozeno  od  daně z přidané hodnoty.  (Prodej investičního zlata je osvobozen od DPH  dle § 92 zákona č. 235/2004 Sb.)

Zlato má výjimečnou schopnost uchovat si svou kupní sílu. Cena zlata je stabilní již po tisíce let (Vývoj ceny zlata si můžete ověřit na níže uvedeném grafu). Můžeme tohle říci o nějaké „papírové“ měně? Investiční zlato od Vás vykoupí obchodníci po celém světě. To svědčí mimo jiné o celosvětovém zájmu po této komoditě. Znáte snad jinou bezpečnější investici?

Pokud investiční zlato nakupujete jako soukromá osoba, neplatíte při jeho zpětném odprodeji ani daň z příjmů.

Další bezesporu velkou výhodou investování do zlata je ta, že můžete v relativně malém objemu přenášet veliké zásoby peněz. Jen pro přirovnání – jeden slitek o hmotnosti 100 gramů má hodnotu cca sto tisíc Kč a vejde se Vám přitom do dlaně.

Krásu zlata obdivují lidé již po tisíce let. Zlato je drahý kov obdivovaný člověkem pro svou  krásu a od nepaměti bylo vždy symbolem společenského postavení a mocenského vlivu. Zlato je odolné vůči fyzikálním vlivům jako je působení vzduchu a vody, dokonce nereaguje ani při styku s kyselinami, sírou apod.

Něco málo z ekonomiky a co se zlatem úzce souvisí…

V dnešní době ničím nekrytých „papírových“ peněz, kdy téměř všechny státy na světě chrlí miliony bankovek denně, a kdy může kdykoli dojít k výrazné inflaci až hyperinflaci, si zlato stále uchovává svou hodnotu. Nad to právě v období případné hyperinflace může dojít prostřednictvím držení drahých kovů k zachování úspor střadatelů.

Navíc při každém ekonomickém otřesu cena zlata stoupá. Inflace je důsledkem zvyšujícího se množství peněz v ekonomice. Názorným příkladem je americký FED a ECB. FED „tiskne“ dolary na podporu americké ekonomiky a tím samozřejmě znehodnocuje svou měnu, ač se tomu nemusí na první pohled zdát. V Evropě činí to stejné ECB a pumpuje eura na nákupy rizikových dluhopisů předlužených států.

Několik názorných případů znehodnocení měny:

Americký dolar od roku 1913 ztratil 98% kupní síly, německá marka od roku 1948 do svého zániku v roce 2001 ztratila 75% kupní síly a Euro od 1. ledna 2002, kdy bylo ve valutové podobě zavedeno do oběhu, ztratilo 56% kupní síly.

Zlato a drahé kovy jsou jako investiční nástroj vhodné pro všechny, kteří nechtějí, aby jejich peníze byly znehodnoceny inflací nebo devalvací. Proto je fyzické držení zlata bezpečnou investicí a obranou proti znehodnocení úspor. Zlato můžete v případě nutnosti a potřeby finančních prostředků zpeněžit prakticky kdykoliv a hlavně kdekoliv na světě!

Získávání zlata je čím dál obtížnější!

Těžba zlata je velmi komplikovaná a nákladná. Podle nedávných odhadů byly prakticky všechny snadno přístupné zásoby zlata již zcela vytěženy a další těžba je velice nákladná. Náklady na těžební práce neustále stoupají a zásoby zlata pro těžbu se tenčí. Běžnou praxí ve zlatých dolech je získávání pouhého 1 gramu zlata z jedné tuny vytěžené horniny.V roce 2010 se průměrné náklady na vytěžení jedné trojské unce (31,1 g) pohybovaly okolo 860 USD a neustále stoupají.

Zlaté slitky, cihly a zlaté mince

Zlaté slitky do 100 g se vyrábějí ražením a větší hmotnosti litím (zlaté cihly). V našem e-shopu můžete nakoupit slitky o hmotnosti 1 gram, 5 gramů, 10 gramů, 20 gramů, 1 unce (Troy ounce - trojská unce, tradiční jednotka hmotnosti zlata, pojmenovaná podle hmotnostní jednotky používaná ve středověku na trzích ve francouzském Troyes. 1 trojské unce = 31,103 g), 50 gramů, 100 gramů a cihly …. .

Ražené zlaté slitky jsou společně s certifikátem zatavené v ochranné folii. Zlaté cihly jsou opatřeny certifikátem pravosti. Zlaté slitky a cihly dodáváme jen od švýcarského výrobce Argor Heraeus a australského výrobce Perth Mint.

Investiční zlaté mince jsou vhodné pro investory, které kromě investiční hodnoty zboží zajímá i estetické zpracování. Investiční zlaté mince jsou jen mírně dražší než zlaté slitky.

Naše společnost Vám nabízí investovat do zlatých slitků a cihel, což je vhodné hlavně pro investory kteří hledají co nejlepší cenu. Ti, kterým záleží na vizuálním vzhledu zlata, investují do zlatých mincí. Nejprodávanější jsou zlaté mince o hmotnosti 1 Oz, ale nabízíme také levnější varianty zlatých mincí o hmotnostech 1/20, 1/10, 1/ 4, 1/2 Oz.

Zlaté slitky a zlaté mince které nabízíme odebíráme od nejvýznamnějších evropských a světových producentů investičního zlata. Můžeme tak garantovat jeho ryzost, kvalitu a pravost.

Graf vývoje ceny zlata:


Graf vývoje ceny zlata Graf vývoje ceny zlata Graf vývoje ceny zlata Graf vývoje ceny zlata