? Potřebujete poradit?

Shrnutí událostí za 49. týden

| Autor: Pavel Urubek | Zobrazeno 2402 x

Shrnutí událostí za 49. týden

Shrnutí událostí za 49. týden
 
Minulý týden na zasedání ruské Dumy došlo k projednání předlohy zákona o US dolaru. Tentokrát nejde o politické tahanice mezi Západem a Východem, ale spíše o ekonomicko-bezpečnostní opatření Ruska.
V předloze jde o zakázání obchodů v US dolarech na území Ruské federace, neboť podle ekonomů této země může dojít ke kolapsu dolaru do několika let. Schválení zákona by určitě pomohlo zabránit ekonomickým dopadům tohoto možného stavu. Ekonomové Ruské federace přirovnávají US dolar k pyramidové hře.
                           Já osobně se přikláním k témuž názoru- viz článek   Začátek krize?
 Další ránu dolaru zasadilo Turecko. To totiž v letošním roce importovalo 270 tun zlata a po uvolnění sankcí proti Iránu oznámilo, že obnovuje s touto zemí smlouvu ¨zlato za ropu a plyn¨. V sankcích proti této muslimské zemi byla i klauzule, která znemožňovala obchody se zlatem.
Čínský juan naopak posiluje a stal se druhou nejobchodovanější měnou a předstihl euro. Navíc Britská Kolumbie (Kanadská provincie) vydala obligace v juanech o objemu 2,5 miliardy se splatností na 1 rok. Výnos této emise je 2,25%
 Tento týden je tedy stav 3:0 pro juan a zlato.