? Potřebujete poradit?

Začátek krize?

| Autor: Pavel Urubek | Zobrazeno 2419 x

Začátek krize?

 

Začátek krize?
 
Zpěvák nejmenované slovenské kapely má v textu písně slova

                                           „Dejte člověku zbraň a vykrade banku, dejte člověku banku a vykrade svět“
 
                                   Co mi to asi tak připomíná???
 
Všude slyšíme, že je svět v krizi od roku 2008. Já si myslím, že tato krize má kořeny daleko v minulosti. A kdy podle mne začala?
                         Již v roce 1913.
 
Ano, určitě uslyším spousty názorů, že nemám pravdu, že je to nesmysl, svět je v krizi od roku 2008 atd.

Již dlouho před tímto rokem docházelo v USA k nesplácení hypoték a tím k hypoteční krizi. Došlo k pádu banky Lehman Brothers. Přes swapy uvěrového selhání došlo k pošramocení pověsti a nesolventnosti pojišťovny AIG a jejímu následnému odkupu institucí Bank of Amerika.
Tato finanční krize se pomalu změnila na krizi dluhovou. Spousty států se zadlužily, aby se ekonomika úplně nezhroutila.
Jak jsem dospěl k názoru, že kořeny dnešní krize začaly již v roce 1913?
To byl rok, kdy vznikl FED, vlastně Federální rezervní systém. Fed je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Je to naprosto soukromá instituce a stát k ní nemá přístup.
Základní kameny k tomuto systému byly založeny již v roce 1910. V tomto roce došlo k tajnému setkání na ostrově Jekyll Island. Sešli se tam vlivní bankéři se zástupci amerického ministerstva financí. Na tomto ostrově došlo k dohodě a návrhu zákona, jenž této instituci povolil tisk peněz a poskytovat je Spojeným státům na úvěr.
Co to znamená? Fed vytiskne z ničeho např.1USD, k tomu připočte náklady a prodá jej Spojeným státům za hodnotu např. 1,2USD.
To zni zajímavě, viďte?
Čím více bude tisknout Fed dolary, tím více mu budou patřit USA. Musíme si uvědomit, že majiteli FEDu jsou vlastně VELKÉ BANKY. Tyto banky tedy tímto způsobem vlastně skupují USA a nejen ty.
Po roce 1945, tedy po ukončení 2 světové války byly USA jedním z nejbohatších států světa. Bylo to díky obchodům nejdříve s fašistickým Německem a později se spojenci. Nechali si totiž za zbraně, výstroj a potraviny platit zlatem, které později uložili ve Ford Noxu.
Díky tomu a také skutečností, že USA byly jednou z velmocí  jenž vyhrály válku, stal se americký dolar celosvětovou rezervní měnou.
Do roku 1971 bylo vše relativně v pořádku, sice se tiskl dolar a vláda Spojených států jej vyvážela do celého světa, ale tento dolar byl krytý zlatem. Za úvěr od FEDu pro USA tedy platili všichni občané celého světa.
Od roku 1971, kdy se prezident Spojených států Richard Nixon odklonil od zlatého standardu, došlo k obrovskému poklesu reálné hodnoty dolaru. Došlo k poklesu až o 95%. Tento pokles hodnoty se projevil inflací a nárustem cen až do nynějších rozměrů. I díky těmto faktorům došlo k hypoteční krizi v roce 2008... .No a pak přišel FED a s ním vrtulníkový Ben a začal shazovat další nekryté peníze ........