Bankrot státu a daň?
TweetBěhem posledních 14 dnů se na německém bankovním trhu staly dvě velice zásadní věci.
Během posledních 14 dnů se na německém bankovním trhu staly dvě velice zásadní věci.
První z nich bylo oznámení Deutche Bank o ukončení stanovování ceny drahých kovů na burze. Banka toto oznámení zdůvodnila jako útlum podnikání v drahých kovech, jenž je velmi volatilní. Před časem i ze stejných oficiálních důvodů odešla z tohoto sektoru i banka J.P.Morgan Case.
V této chvíli tedy dochází k dohodě ceny kovu jen čtyřmi institucemi (HSBC,Barclays,Société Générale a Bank of Nova Scotia)
Další zprávou bylo oznámení německé Bundesbanky, že země před bankrotem by měly stáhnout soukromé bohatství svých občanů přes jednorázový kapitálový tribut, než požádají další státy o pomoc.
Což je velice špatná zpráva pro úspory a všechny občany EU. Díky tomuto může dojít k zabavování majetku občanů státu, jenž bude mířit díky svým veřejným dluhům k bankrotu.
Nemusí docházet jen k zásahu státu do bank a peněžních ústavů jako tomu bylo loňského roku na Kypru.
Stát na pokraji bankrotu může jít ještě dále a uvalit jednorázovou daň např.60-ti procentní na tržní cenu nemovitostí v soukromém vlastnictví. Tímto dojde k dalšímu ožebračování lidí na úkor předlužených států a neschopnosti politiků vést ekonomicky stát. Pokud by se každý z nás choval jako stát, žil na dluh a jen tak si tisknul peníze z ničeho, brzy by se u jeho dveří objevila policie a exekutoři.